publiciteitsinfo.

Tip van de bezoeker - zilver - Kev zilver is een zeer goede geleider, heeft de evolutie van goud niet gevolgd. (plaats je eigen tip)
Beste aandeel - Mobistar - stem mee !
 

sponsor deze site

 

 

 

2008.10.01 - 11h20m09 - IFRS by: moonwulf

We zijn 1 oktober. Het kwartaal is voorbij en er is ineens heel wat druk van de ketel. Is dit toeval? Natuurlijk niet. Vorige weeek is er een klein artikel verschenen over IFRS reporting, en de invloed op banken op het einde van een kwartaal. Banken moeten op het einde van het kwartaal hun balans opkuisen, en dat zorgt voor acuute liquiditeitsproblemen. Dit is natuurlijk een goede zaak, maar zorgt wel voor een kritisch moment op het einde van elk kwartaal. Hieruit kunnen we echter veel afleiden. Het lijkt er ten stelligste op dat de volgende squeeze (zo goed als zeker dieper dan nu) er ergens half december zit aan te komen.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.30 - 10h58m08 - te ver by: moonwulf

Dit was het dan. We zijn te ver. De crash voorbij. Het moment van de bounce is gekomen, maar de bounce bleef achterwege. We zijn vertrokken voor een lange donkere tijd. Regeringen pompen voorlopig nog massaal euros en dollars in de markt, maar ook dat is tijdelijk. Na, heel dichtbij, Fortis (euronxt:forb), gisteren ook Dexia (euronxt:dexb), en vandaag, na het afkeuren van 700 miljard dollar extra, terwijl de FED 650 miljard dollar pompt per dag, nu ook KBC (euronxt:kbc) Langzaam maar zeker sijpelt het verlies ook door in de andere sectoren. Ondertussen nog wat extra inflatie, maar enkel om de problemen op te lossen. We zijn vertrokken voor een tiental moeilijke jaren op alle gebied. Zoals gezegd is de bounce achterwege gebleven, maar na wat we gisteren zagen, weten we dat de bounce ook niet komt. De beste manier om hierop te reageren is te focussen op harde, tastbare economie. Goud, eventueel ondergewaardeerd vastgoed, en misschien, heel misschien een beperkt deel obligaties van de staat, of van staatsinstellingen. Maar ook dat is ook maar geld, en dat is helemaal niet zeker meer.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.29 - 00h01m02 - 11,2 miljard - grofweg redeneren by: moonwulf

De Belgische , Nederlandse en Luxemburgse overheid betalen 11,2 miljard voor een belang van 49% in Fortis (Euronxt:forb). Als je weet dat de totale beurswaarde van Fortis vrijdag zakte tot 13 miljard euro aan 5 euro, waardeert dit Fortis aan 22,5 miljard euro oftewel een aandelenkoers van 8,65 euro per aandeel.
CORRECTIE: natuurlijk komen er ook dubbel zoveel aandelen. We komen dus uit op +- 4,33 euro per aandeel.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.27 - 14h41m39 - state of the economy by: moonwulf

Kijk eens door het raam aub. Stop met dit te lezen. Juist: daar rijden auto's. Ook regelmatig enkele splinternieuwe, net gekocht. Mooie zaak voor die handelaar en die autobouwer, en zelfs de bank die de lening mocht leveren. Iedereen rijdt met de auto rond, en vandaag met het mooie weer trekken er een heleboel mensen richting kust of een of ander stadscentrum. Ze hebben hun centjes mee, en hun Fortis bank of VISA kaart. Lekker wat gaan drinken of eten. Mooie zaak voor dat restaurant, en die internetsite waar ze dat restaurant gevonden hebben. Schitterend toch. Microsoft (NYSE:MSFT) kocht deze week aandelen in. Groot gelijk natuurlijk. De massahysterie die de beurs in zijn vat houdt is enorm overdreven. Maar kom, ik ga nog eens langs de Delhaize. Volgende week komt er toch weeral wat binnen op mn Fortis rekening. Klaar voor een volgende maand. Die maand mag dan wel oktober noemen, maar het is de voorbode voor november en december, schitterende maanden om zaken te doen. Gewoon even naar buiten kijken, over de krant heen aub, en een begrijpend mens weet wat hem of haar te doen staat.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.22 - 10h54m15 - 'big bad bank' plan by: moonwulf

Het gigantische plan van de US, VS en Japanse centrale banken om de slechte leningen van de banken af te kopen is een succes. Zijn de banken nu gered? Waarschijnlijk wel. Zoals gezegd, staat of valt alles met het vertrouwen dat ze krijgen. Als de inflatie te hoog wordt, valt het vertrouwen ook. In ieder geval is er al een minpuntje, de ECB doet niet mee. Dit geeft iets meer risico voor Europese banken, maar geeft ook de zwakke schakel in het systeem aan. De munten die slechte leningen afkopen, gaan verzwakken. De anderen niet, dus gaat iedereen proberen zo weinig mogelijk leningen af te kopen.
Nu uiteindelijk gaan de banken wel gered zijn. Het vertrouwen is geschaad, en dat zorgt voor slechte winstgevendheid. En verder is de inflatie terug, hoewel een kanttekening gemaakt moet worden: het inflatoire effect van deze rommelhypotheken is waarschijnlijk reeds gepasseerd in het verleden.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.17 - 22h13m01 - banken vallen van hun voetstuk by: moonwulf

Banken blijven tuimelen. Deze week verloor Fortis (Euronxt:FORB) al elke dag 10% of meer. Ook Dexia (Euronxt:DEXB) en KBC (Euronxt:KBC) stapelen de verliezen op. Op een bepaald moment stond Fortis gisteren -20%... Beursmalaise tot daar toe. Bankencrisis tot daartoe, maar bij -20% op het grootste bedrijf van Belgie begin je te beseffen dat er iets serieus mis is. Wat? SPAM berichten alvast niet. Wie dit gelooft, gelooft nog dat Sinterklaas en de kerstman op dezelfde dag vallen.
Dit wordt trouwens vandaag nogmaals bevestigd. Alle bankwaarden zakken weer, ondanks het 'bijdrukken' door de FED van 85 miljard dollarbriefjes om AIG te redden. Fortis sluit 9,59% lager af op 6.68 euro.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.15 - 10h47m01 - open en bloot by: moonwulf

Na de verdoken failissementen van Bear Sterns (overname aan belachelijke prijs door JP Morgan), en recent Freddie Mac, en Fannie Mae (overheid neemt 80% kapitaal over), ide de eerste grote overbloemde failissementsaanvraag een feit. Lehman Brothers (NYSE:LEH), een grootbank met rond de 30000 medewerkers vroeg vannacht Chapter 11 (failissementsbescherming) aan. Open en bloot, en zonder verbloemenissen. De verwoestende impact van dit failissement, zowel persoonlijk naar de klanten, als naar bedrijfsleven toe is niet te onderschatten. De teerling is geworpen, en ondertussen is ook Merill Lynch (NYSE:MER) opgehouden met te bestaan: Bank of America (NYSE:BAC) neemt de activiteiten over. De laatste fase is ingezet. Ook de grote Europese kaartenhuizen zijn dus aan het beven. Denk aan een HSBC, maar ook een Dexia is niet zonder gevaar. Zij die binnen 2 a 3 weken nog rechtstaan zijn dan de overwinnaars en mogen opgepikt worden. Iemand zal de bankzaken moeten blijven leveren.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.09.01 - 20h08m25 - fusie een feit by: moonwulf

CEGEKA probeerde er nog een stok(je) tussen te steken, maar de fusie tussen Real Software (Euronxt:REA) en Dolmen (Euronxt:DOL) is een feit sinds vandaag. De resultaten zijn bemoedigend, en voornamelijk door de Dolmen onderdelen krijgen zij een mooi kleurtje. Zo zorgt bijvoorbeeld NEC Philips voor een deel van de omzetgroei.
Dit vormt zeker en vast een mooi einde voor de lang in moeilijkheden verkeerde Real Software Group. Deze problemen begon toen Rudy Hageman het Amerikaanse Tava overnam. De Amerikanen van Gores voerden forse herstructureringen door en konden het florerende Dolmen strikken. Samen vormen ze nu Real-Dolmen.
De prijs die betaald werd is groot. 471 miljoen aandelen vertegenwoordigen nu het bedrijf. Dit voor een omzet van 69 miljoen euro. Oftewel een omzet van 15 cent per aandeel. Het aandeel noteert op 0,25 eurocent, maar kan volgens mij binnen afzienbare tijd evolueren naar een faire waarde als snelgroeiend groeibedrijf van 30 eurocent.

-bekijk reakties (33) / reageer-

2008.08.21 - 11h50m26 - Fortis by: moonwulf

Aan de verre beurshorizon lonkt de maand oktober. Deze donkere maand is de nachtmerrie voor iedereen die zwaar belegd de zomer doorgaat. Anderen krijgen fonkelende oogjes als we aan de mogelijke koopkansen denken. Ook dit jaar, tijdens onze langgerekte kredietkrisis zullen de aandelen nog eens in de uitverkoop staan rond die tijd. De vraag is of dit dan een koopkans vormt ja dan nee. En zoja voor welke aandelen. Als we onze focus houden op de financiele sector, dan zien we dat de volgehouden destructiepolitiek van de ECB eindelijk vruchten begint af te werpen. Ook in Europa komen banken in de problemen, en de dollar begint zowaar terug te stijgen. Nochthans mag dit niet overschat worden. We zitten nog niet met massale 'foreclosures' en de mate van blootstelling aan rommelhypotheken moet instelling per instelling bekeken worden. Vandaar dat we even nauwer naar de verschillende banken zullen kijken. Eerst en vooral Fortis( Euronxt:FORB). Fortis geeft dezer dagen het beste van zichzelf tijdens investor events waarop de verschillende kapitaalverhogingen verdedigd worden. Met meer of minder succes. Feit is dat Fortis tot nu toe geen duidelijke exposure heeft aan rommelhyptoheken. Bovendien behoort zowel Fortis als ABNAmro tot de vertrouwde bank van de meeste grote ondernemingen, overheden, enz. Ze hebben een stabiele klantenbasis en deze moet voor cashflow en ook winst kunnen zorgen. De cijfers zelf worden vervormd door de grote onzekerheid over de waarde van de investeringen en kunnen dus niet als leidraad gebruikt worden. Op te merken valt nog dat het risico bestaat dat één van de partners in het overnameconsortium van ABNAMRO in de problemen komt, en Fortis hiermee in de problemen brengt, bijvoorbeeld doordat ze bepaalde onderdelen niet kunnen betalen. Partners zijn RBS (Royal Bank of Scotland) en Santander.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.07.15 - 20h30m44 - dieperik by: moonwulf

De banken duiken vandaag echt de dieperik in. Fortis (Euronxt:FORB) duikt 11,4 percent lager tot 8,46 euro na een ontnuchterend dieptepunt van 7,76 bereikt te hebben. Hierbij moet opgemerkt worden dat Fortis reeds een grote kapitaalverhoging doorvoerde, en dat mr. Votron waarschijnlijk net op tijd het schip verlaten heeft en nu reeds blij is dat hij weg is.
Dexia (Euroxnt:DEXB) houdt zich -voorlopig- redelijk kranig met een verlies van 5,73% tot 8,06 euro, na een dieptepunt van 7,75 euro. Dexia is echter normaal gezien zwaarder blootgesteld aan de Amerikaanse markt, en gaf reeds een gigantische kredietlijn aan haar Amerikaanse dochter. Dexia deed nog geen kapitaalverhoging. KBC (Euronxt:KBC) houdt zich nog steeds opvallend kranig en ontwijkt de storm. KBC gaat 4,93% achteruit tot 61,48 euro.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.06.26 - 11h59m12 - nieuwe lows (tris) by: moonwulf

Zowel Fortis (Euronxt:FORB) als Dexia (Euronxt:DEXB) gaan fors lager. Fortis verliest meer dan 10% tot 11.23 euro. De aanleiding is een nieuw solvabiliteitsplan met onder andere opnieuw eeen kapitaalverhoging, het afschaffen van een cash dividend en het geven van een dividend in aandelen, en een verkoop van vastgod. Zoals gezegd worden er verdere lows verwacht. Niet enkel bij Fortis, dat er volgens mij nog als één van de sterkere spelers kan uitkomen. Een mogelijk ander gevolg van het stilaan overwaaien van de crisis uit de VS is dat de rente in Europa nu eindelijk wel eens naar beneden kan. Enkel een lagere rente kan de financiële sector ook in Europa voor verder rampscenario behoeden.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.06.19 - 16h10m26 - lows by: moonwulf

De beurs in 2008 lijkt op een processie van Echternach. Traag en langzaam. En dan nog naar beneden. Opnieuw zien we dus nieuwe lows voor Fortis (Euronxt:FORB) en vooral Dexia (Euronxt:DEXB) Dexia zal daarenboven nog op verscheidene vlakken verder moeten opletten (L&H, Amerikaanse hypotheekdochter, ...). De bankwereld wordt bovenop de kredietkrisis nog geconfronteerd met het einde van de lage rente op spaarboekjes. Hierdoor maken ze minder winst op deze produkten, en stijgt het risico. De kans op nieuwe lows blijft groot, hoewel een eerste instap gerechtvaardigd is voor zij die er nog niet inzitten. Let trouwens op: door de stijgende inflatie is beleggen in aandelen een kwestie van hoge (+-10%) rendementen halen. Niet evident in dit beursklimaat.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.06.07 - 11h06m23 - let's talk about tax baby by: moonwulf

Nu de olieprijs opnieuw de economie blokkeert, en aandelen even zowat de slechtste plaats is om met uw geld te zitten, en het EK voetbal zonder Duivels en Duvels door moet gaan, kunnen we ons misschien even focussen op een andere winstgevende bezigheid: de bruine envelope (slim) invullen. Ik open hiervoor een forum op www.beurspraat.be en zal ook de mensen bijstaan die mij persoonlijk via email ter hulp vragen.

-bekijk reakties (63) / reageer-

2008.04.25 - 20h20m23 - wrang by: moonwulf

Een biotech-traditie verdwijnt van de beurs. Chemie en farmareus Solvay (Euronxt:SOLB) lanceert een uitkoopbod op Innogenetics (Euronxt:INNX). Het bod van 5.75 euro per aandeel is 50% boven de huidige koers van 3.74 euro maar is toch beduidend lager dan de topkoersen van 15-16 euro van de voorbije jaren. Solvay kiest ervoor om zelf de financiering van het bedrijf in handen te nemen, een financiering die het de voorbije jaren reeds via herhaaldelijke investeringen in het bedrijf grotendeels verzorgde. De koers van het aandeel geraakte in verval nadat het veelbelovende vaccinonderzoek voor Hepatitis C afgeblazen werd. De meeste investeerders in Innogenetics halen zoals beschreven niet veel buiten een wrang gevoel uit het overnamebod; als oplossing kunnen ze altijd overstappen naar één van die andere biotech bedrijven op de Brusselse beurs. Het Gentse DevGen (Euronxt:DEVG) steeg alvast met 4,63% vandaag.

-bekijk reakties (2) / reageer-

2008.04.10 - 11h16m16 - overspoeld door slecht nieuws by: moonwulf

De markt wordt overspoeld met slecht nieuws. Banken over heel de wereld moeten extra miljarden (!) afschrijven, de cijfers van de meeste beursgenoteerde bedrijven zijn minder dan verwacht, het IMF verwacht een wereldwijde recessie.
Ondertussen staan de beurzen wel terug 10% hoger, en lijken beleggers zich hier niets van aan te trekken. De vraag is of de credit crunch inderdaad op 6 maanden opgelost is... Laat ons duidelijk zijn en erbij vertellen dat de kans op nieuwe lows op korte termijn zeer groot is. Hierbij denken we dan voornamelijk aan de financiele sector.

-bekijk reakties (37) / reageer-

2008.03.26 - 23h03m29 - Payton analyse by: moonwulf

Hierbij mijn persoonlijke analyse op de jaarcijfers van Payton Planar (Euronext:PAY) Eerst en vooral, volgens mij zitten we perfect volgens de verwachtingen. Er is zeker geen extra slecht nieuws, en de lage backlog (3909k) eind december wordt gecompenseerd door een backlog die in het traditioneel sterke eerste kwartaal 2008 gestegen is tot 6619k, wat iets beter is dan maart vorig jaar (6541k). De winst per aandeel over het vierde kwartaal komt op exact 0.050 euro. Dit zorgt ervoor dat we de koersmarge iets optrekken van 2.43 euro naar 2.70 euro. De consolidatie wordt bevestigd, maar het is nog niet volledig koek en ei. Afwachten wat de dollar en de economie gaat doen.

-bekijk reakties (251) / reageer-

2008.03.21 - 22h28m12 - correctie op goud by: moonwulf

De goudprijs in dollar kreeg deze week klappen. De POG daalde van 1032$ per ons tot 922 $ per ons. De reden moet gezocht worden in een stijgende dollar. De markt begint te beseffen dat niet enkel de rente bepalend is voor de koers van een munt maar ook de economische prestaties. Door de dollarrente zo snel te laten zakken maakt de VS economie een hogere kans op een sneller herstel. Is de crisis voorbij? Nee, mijn redenering van maandag blijft immers intact. Echter na de dollar zal nu ook de euro beginnen dalen.

-bekijk reakties (124) / reageer-

2008.03.19 - 11h25m12 - overname by: moonwulf

Payton Planar (Euronxt:PAY) maakt vandaag bekend dat het Israelische moederbedrijf Payton Group in vergevorderde gesprekken is voor een overname van ACP, een producent van amorphe kernen voor transformatoren. De overnameprijs zou rond de 600 miljoen dollar liggen.

-bekijk reakties (251) / reageer-

2008.03.17 - 09h38m25 - paniek in de achterkamer komt naar buiten by: moonwulf

Eerst was er vorige week reeds een uitzonderlijke lening-operatie aan VS banken, die wenkbrauwen deed fronsen. Vandaag is de mailaise duidelijker dan ooit: De FED heeft dit weekend moeten doorwerken om een nieuwe noodlening aan enkele banken te leveren. Bovendien wordt de bank Bear Sterns (NYSE:BSC) voor een symbolisch bedrag (2$ ipv de laatste niet geschorste notering van 30$) overgenomen door JP Morgan (NYSE: JPM)
Dit is nog niet afgelopen, en instappen is dus nog niet voor vandaag.

-bekijk reakties (37) / reageer-

2008.03.15 - 15h53m08 - Dag van het aandeel by: moonwulf

Op de Cash! dag van het aandeel vandaag was een van de opmerkelijkste bedrijven IPTE (Euronxt:IPTE). IPTE (koers 9,15 euro) heeft vorig jaar schitterende cijfers neergezet en de CFO zelf kwam deze verduidelijken in een mooie presentatie. IPTE behaalde vorig jaar een nettowinst van 1.52 euro per aandeel en noteert daarmee aan een PE van iets meer dan 6.
IPTE is actief in electronics factory automation en outsourcing rond dat onderwerp. Het bedrijf heeft wereldwijd vestigingen, maar in Belgie oa in Genk of Ieper.
CFO Hugo Ciroux liet verstaan dat ondanks dat het bedrijf normaal geen vooruitzichten geeft, het moeilijk zal zijn dit uitzonderlijk resultaat dit jaar te evenaren. Echter zelfs dan is IPTE aan de huidige koers zeker het overwegen waard.

-bekijk reakties (3) / reageer-

2008.03.07 - 19h30m01 - herstel by: moonwulf

De aandelen Fortis (Euronxt:FORB) zijn, na het bekend maken van de subprimeverliezen nu duidelijk aan een herstelbeweging begonnen. Vandaag sloten we af op 14,74 euro. Fortis komt duidelijk als 'betere' uit deze subprimecrisis. Ik verwacht nog enkele kleinere schokjes, maar het grote herstel zal stilaan ingezet zijn.

-bekijk reakties (70) / reageer-

2008.03.07 - 19h25m46 - risico by: moonwulf

Vanuit diverse kranten komen er berichten dat Agfa (Euronxt:AGFB) na de recente koersval van deze week zodanig laag noteert dat de beurswaarde lager zou uitkomen dan de schulden. Bovendien zou de plaats in de BEL20 ook niet meer veilig zijn. Verder lijkt er ook geen verbetering te komen in de problemen met een lage dollar en hoge zilverprijs. Het risicoprofiel van Agfa is duidelijk verhoogd, en grote beleggingen dienen vermeden te worden. Aan de andere kant wordt Agfa speculatief met beperkte inleg steeds interessanter, voornamelijk door het opsplitsscenario. De laatste koers was 5,54 euro.

-bekijk reakties (40) / reageer-

2008.02.20 - 22h31m19 - bod van start by: moonwulf

Het bod van Real (Euronxt:REA) op Dolmen (Euronxt:DOL) ging vandaag van start, en het loopt tot 5 maart. Voorwaarde is dat Real 75% van de uitstaande aandelen Dolmen binnenhaalt. Zeer opmerkelijk op de eerste dag is de daling van beide aandelen. Dolmen daalt zelfs met 4,7%, Real tikt 1 centje lager maar wel in procenten 3,5% lager (28 cent). Is dit het gevolg van een gebrek aan vertrouwen in de slaagkansen, of spelen er short-scenario's mee? Het blijft bang afwachten voor de REAL believers hoever de verschillende sleutel aandeelhouders vooruit gedacht hebben.

-bekijk reakties (33) / reageer-

2008.02.20 - 21h34m37 - 101$ by: moonwulf

Na anderhalve maand afkoeling op de oliemarkten was het gisteren en vandaag weer zover. Nieuwe recordprijzen voor crude oil. Gisteren 100,40$, en vandaag zitten we ondertussen al boven 101$. De honderd dollar is gebroken en het lijkt er sterk op dat de weg naar boven nu opnieuw open ligt.
Ook andere grondstoffen zoals bijvoorbeeld graan en platina blijven records breken. Inflatie komt eraan, en inflatie, gaat als zalvend wondermiddel, de hele credit crisis oplossen, net zoals dat al in de jaren 80 het geval was.

-bekijk reakties (63) / reageer-

2008.02.11 - 22h12m29 - woelige maand by: moonwulf

Fortis (Euronxt:FORB) zakt verder door. Vandaag kwamen we uit op 13,12 euro na intraday gezakt te zijn tot 13,05. Het is van 2003 geleden dat we zo laag stonden. Dit is toch wel zeer bizar, voor een grootbank die juist de grootste bank van Nederland heeft overgenomen. Bovendien, als er één bank voorzichtig was met leningen is het Fortis wel. Op 7 maart, over minder dan een maand komt Fortis met resultaten over 2007. Veel winst moeten we niet verwachten, maar we verwachten een klein beetje geduld van de geinteresseerden onder ons. In ieder geval, tot en met 7 maart krijgen we ondertussen nog een woelige maand.

-bekijk reakties (70) / reageer-

-bekijk oudere berichten ( van voor 2008.02.11 - 22h12m29)-

 

Feedback / commentaar over mij, mijn virtuele portefeuille of deze site kan u op dit forum kwijt. Of mail me gewoon.

 

 

Over de moonwulf Securities site - Deze site wordt regelmatig geupdated met de recentste bevindingen van moonwulf ivm geld verdienen op de beurs. meer bepaald aandelen kopen en verkopen. De beurservaringen van moonwulf strekken zich uit vanaf 1999 tot nu.

Disclaimer – Deze site geeft op een luchtige manier enkel enkele persoonlijke meningen weer. Wij gaan ervan uit dat elke mening belang heeft. Wij zijn geen bank of beursvennootschap, wij bespreken de makt, en onze meningen. Wij zijn niet verantwoordelijk voor wat u met deze informatie doet. Wij zijn niet verantwoordelijk voor gevolgen door het gebruik van deze site in het algemeen. Deze informatie kan, hoewel er veel moeite wordt gedaan om volledig en correct te zijn, af en toe fouten bevatten. Aangeraden resolutie: 1024x768

 

 

eXTReMe Tracker

login
register

 Nieuwste reakties
tweede baksteen - pol
Facebook to buy - jd
Hanzevast - mw
facebook boven  - mw
Zetes 2de helft - mw

 Hoofd categorien
Euronext Brussel
Euronext Amsterdam
Euronext Parijs
VS markten
Algemene onderwerpen

 Beste aandeel top 5
Mobistar - 5503
Payton Planar - 1890
Melexis - 1098
Real Software - 930
Crucell - 925